Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Vaha, vaha …

Kõrgkvaliteetne rafineeritud parafiin

Käsitöölaatadel ja messidel küsitakse meilt sageli, mis materjalist meie küünlad on valmistatud ja kas nad on põletamisel tervisele ohutud. Tarbija on täna tundlikum, mida ta ostab ja milline on toote valmimise protsess. Vastuseks küsimusele on, et püüame korraldada oma toomist ja igapäevatööd Võhma Valgusevabrikus loodussäästlikult ja nii meie ise kui klient võib Võhmas toodetud küünalt  hea südametunnistusega põletada.

Aastaringselt tegeleme tootmise- ja tootearendusega selleks, et kliendil oleks lai ja huvitav valik küünlaid arvestades kõiki võimalikke erisoove ja hetketrende. Kõige selle juures on meie eesmärk kasutada ainult parimaid materjale Euroopast, mis oleksid keskkonnasõbralikud, võimalikult looduslähedased, ümbrised taaskasutatavad ja ei omaks loomset päritolu jne.

Meie lauaküünalde põhiretsept pärineb Šveitsist ja on pikkade katsetamiste tulemusena sündinud 40 aastat tagasi.  Märksõnadeks on kaunis helbeline marmorjas struktuur, pikk ühtlane põlemisaeg ja mõnusad aroomid, mis kestavad ja on tuntavad ka siis kui küünalt ei põleta.

Lauaküünaldele eelistame vahadest kõige rohkem parafiini, kuna muud küünalde jaoks kasutatavad vahad ei taga nii head põletamise kvaliteeti ja aroomilevikut. Kasutame selleks spetsiaalset kõigile nõuetekohastele normidele vastavat kõrgekvaliteetset parafiini, mille täisrafineeritud õlisisaldus on 0,3%. Parafiin on toornafta rafineerimisel ja ümbertöötlemisel saadud jääkprodukt, mis tähendab, et parafiini saamiseks ei raisata loodusresursse, vaid kasutatakse mõistlikult ära loodusliku tooraine ümbertöötlemisel üle jäänud materjal. Molekulaarselt on toornafta maakoores leiduv looduslik, peamiselt vedelate süsivesinike segu. Toorparafiin puhastatakse kuni lõpliku, küünalde jaoks sobiva valge, lõhnatu, mittetoksilise vaha saamiseni, mis on põletamisel inimese tervisele ohutu.

Uue materjalina kasutame plekktopsides taimse- ja mineraalvaha segusid, mille koostis tagab parima kvaliteedi nii aroomilevikus kui küünla põletamisel. Klaasidesse ja keraamilise ümbrisega küünaldesse valame rapsivaha, mis on toodetud spetsiaalselt ümbrisega küünalde jaoks.

Rapsivaha on meie jaoks põnev innovaatiline põhjamaine  tooraine, mis muudab   küünalde   valmistamise   oluliselt  keskkonnasõbralikumaks. Väheneb  transpordikulu, mis tagab väiksema  ökoloogilise jalajälje ja järgitud on ka õiglase kaubanduse põhimõtet. Põllumajanduses on raps tänuväärne   vahekultuur, mille kasvatamine ei põhjusta   monokultuuri  tekitamist ega  kahju keskkonnale nii, nagu seda juhtub näiteks palmi ja sojavaha kasvatamisel – vihmametsade  hävimine. Meie küünaldes kasutatav rapsivaha on bioloogiliselt lagunev,  ei ole toodetud  geneetiliselt muundamata toorainest, koššer,  allergiavaba,  põletamisel tahmavaba.

Meie aroomiküünaldes kasutatavatest lõhnaainetest ja võimalikest allergeenidest saad lugeda siit: https://www.valgusevabrik.ee/allergeenidest/

Sellest kuidas küünla eest hoolitseda leiad meie blogist siit: https://www.valgusevabrik.ee/turvalise-kuunlapoletamise-kuldsed-reeglid/

Kui Sul tekib lisaküsimusi meie küünaldes kasutatavate materjalide kohta siis võta meiega julgelt ühendust!

Mõnusaid hetki küünlavalgel!