Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Allergeenidest

Viimasel ajal räägitakse palju allergeenidest ja põhjus on selles, et paljud inimesed kannatavad allergiliste reaktsioonide all.  Küünalde tootmine on Euroopa direktiivide järgi sama ranges kategoorias kui kosmeetikatooted ja see tähendab seda, et kõik võimalikud lõhnaainetes leiduvad 27 allergeeni peab nende suurema sisalduse puhul kui 0,01% deklareerima ja toote peal kliendi jaoks välja tooma.

Aroomiküünlaid on täna võimalik toota ka ilma allergeenide sisalduseta, ent siis on paljude lõhnaainete puhul nende kasutamisel küünaldes tajutav aroom peaaegu olematu. On ka erandeid ja ka meile aroomivalikus leiab selliseid lõhnu. Meie jaoks on oluline, et kui klient loeb küünla etiketilt «Mustsõstar», siis võib ta kindel olla, et küünal annab seda mõnusat marja aroomi kuni viimase hetkeni. Aroom peab olema piisavalt tugev ja stabiilne ja võimalikud allergeenid toome ohutusmärkidel välja infoks neile, kes seda vajavad.

Üldiselt võib aga öelda, et ühes korralikus puuviljakorvis on ilmselt rohkem allergeene esindatud kui ühel küünlal võiks kunagi olla. Allergeenide sisaldus ei sõltu sellest, kas aroomiõli on loodud eeterlikul baasil või sünteetiliselt, sageli võib isegi eeterlikes aroomides leiduda rohkem allergeene.  Osasid aroome ei ole võimalik toota eeterlikul baasil, nagu näiteks „Arktiline vesi“, „Öine tuisk“ jt, mille algmaterjali loodusest ei leia, ent mille lõhnakombinatsioon loob lõhnanaudingu, mida võime loodusega seostada. Samuti ei ole mõistlik mõnda aroomiõli toota kahjuliku keskkonnamõju tõttu, nagu näiteks siis kui taim on looduskaitse all, väga haruldane või selle kasvatamine ärihuvides koormab loodust.

Meie aroomid sünnivad koostöös Prantsusmaa parfüümitootjatega ja vastavad seega kõik Rahvusvahelise Parfümeeria Assotsiatsiooni standarditele. Tootevalikusse jõuavad ainult need aroomid, mis on testitud ja sobivad küünalde tootmiseks, ei kahjusta hingamisteid ja garanteerivad kvaliteetse põletamise. See, kes kannatab allergia all, leiab küünlalt vajaliku info ja saab valida enda jaoks sobiva toote, mille mõnusa aroomi üle rõõmu tunda.

Ja veel. Kui armastate põletada mitut aroomiküünalt üheaegselt ja pikalt, siis ärge unustage aeg ajalt ka ruume tuulutada.

Kui Teil tekib küsimusi siis võtke meiega ühendust!