Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

KKK & Abi

TOOTEINFORMATSIOON

Küünla hooldamine
Et Teil jätkuks kauaks rõõmu oma küünla üle, palume lugeda tähelepanelikult läbi järgmised soovitused ja nõuanded küünla hooldamiseks.

Küünla valmistamise materjalid:
Küünla valmistamisel on kasutatud spetsiaalset küünaldele mõeldud parafiini ning värv- ja lõhnaaineid. Küünla sees on taht, mille jämedus sõltub küünla enda läbimõõdust.

Küünla serva lõikamine:
Küünla pideva süütamise ja kustutamise tõttu juhtub tihti, et parafiin põleb ära küünla keskelt, aga mitte servadest. Seetõttu tekib küünla keskele auk.
Soovitame põletada küünalt alati nii kaua, et parafiin sulab servani ära. Sõltuvalt Teie küünla asukohast ning ruumi temperatuurist, kulub selleks väiksema läbimõõduga küünaldel pool kuni kaks tundi, suurema läbimõõduga küünaldel isegi kuus kuni seitse tundi. Kui kustutate küünla varem, ei jõua parafiin sulada servani. Sel juhul soovitame Teil lõigata kohe peale kustutamist kuuma küünla serv ära.

Küünla tahmamine:
Parafiiniküünla põletamisel tekib alati pisut tahma, mis tavaliselt ei ole nähtav. Küünla põletamine tahma tekitamata on keemilis-füüsikalistel põhjustel võimatu. Iga küünlatootja püüab valmistada võimalikult puhtalt põlevat küünalt ja tahmamist minimaliseerida. Kui küünal põledes suitseb, on põhjused sageli järgmised:

 • Küünla taht on liiga pikk
  Kui leek ei ole ülalt visuaalselt ümar „leek tantsib“, siis imeb taht liiga palju vaha, pole piisavalt hapnikku ja küünal hakkab tahmama.  Mida laiem on küünal, seda paksem on taht ja suurem ka tahmamise oht kui tahti ei lõika. Kui näete, et leek kasvab, peab tahti lõikama.
  Turvalisuse tagamiseks kustutage küünla leek ja lõigake taht lühemaks (0,5 cm). Eemaldage sulanud parafiini seest äralõigatud tahitükid ja muu praht, nagu näiteks tuletikud, putukad jne.
 • Küünla leek saab liiga vähe hapnikku
  Kui küünla servad on liiga kõrged, saab küünal põlemisel liiga vähe hapnikku ja küünal tahmab. Turvalisuse tagamiseks kustutage küünla leek ja lõigake servad lühemaks.
  Hapnikku jääb väheks ka siis, kui mitmed küünlad on teineteisele liiga lähedal ( või ruum, kus küünal põleb on ebapiisavalt ventileeritud ). Kui küünal ei ole tootja poolt valatud klaasi, võib ta klaasi sees põletades samuti saada liiga vähe hapniku ja tahmab. Klaasi sees põletades tuleb jälgida tahi pikkust.
 • Küünal põleb tuuletõmbuses
  Vahetage võimalusel küünla asukohta.

Küünla kustutamine:
Küünalt kustutades „puhudes“ jääb küünal suitsema ja tekib tahmamine. Kasutage küünla kustutamiseks spetsiaalset kustutajat või kastke küünal korraks sulavahasse ning painutage taht tagasi püstiasendisse, et seda oleks järgmine kord kergem süüdata.

Tuleohutus:

 • Küünlavalgus on elav tuli, mis vajab pidevat jälgimist. Küünalt ei tohi kunagi jätta järelvalveta põlema.
 • Hoia küünalt koduloomadele ja väikelastele kättesaamatus kauguses.
 • Asetage küünal tulekindlale alusele. Veenduge, et küünal ei kuku ümber.
 • Ärge põletage küünalt tuuletõmbuses ning kardinate või muude kergesti süttivate materjalide läheduses.
 • Põletades küünalt liiga soojas kohas, näiteks tulekolde või radiaatori läheduses, hakkab küünal sulama ja võib tekkida tuleohtlik olukord.

Hästi hoolitsetud küünal püsib kaua ilusana ja põleb kauni leegiga!
Väga oluline on hoolega järgida kodulehel ja kaubaga kaasas olevaid kasutamisjuhiseid ning muid ohutusnõudeid. Me ei vastuta ühegi kahju eest, mis tekkis toote kasutamisel, kui toodet ei kasutatud eesmärgipäraselt, ei järgitud tootja antud juhiseid või muid ohutusnõudeid.