fbpx
Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Turvalise küünlapõletamise kuldsed reeglid

Võhma Valgusevabriku küünlad valmivad Lõuna Eesti väikelinnas Võhmas juba üle 20 aasta. Retsept küünalde valmistamiseks on sündinud pikkade katsetuste tulemusena Šveitsis.

Kõik materjalid on hoolikalt valitud selleks, et tulemus oleks kvaliteetne ja kliendi jaoks parim. Meie põhimõte on leida tooraine võimalikult lähedalt Euroopast, järgides õiglase kaubanduse põhimõtet, kõiki kvaliteedi nõudeid ja loomulikult tarbija ootusi.

Küünal on elav tuli ja seda tohi jätta järelvalveta! Ikka näeme, et peame selgitama, mida tähendavad küünlal välja toodud ohutusjuhised ja kuidas oma küünla eest hoolitseda nii, et selle põletamine oleks kaunis ja turvaline.

 – Enne kasutamist eemalda ümbris (kile, etikett)

Meie poole pretensiooniga pöördunud klient (vt pilti 1) peab taevast tänama, et tema kodus tulekahju ei tekkinud…

Tootjana poleks me kunagi selle peale tulnud, et klient jätab paberist etiketi küünlalt eemaldamata.

 – Tahti peab lõikama

Tahi pikkus võiks olla maksimaalselt kuni sentimeeter. Kui tahi otsa tekib söestunud tükk, tuleb see ära lõigata, sest vastasel korral on leek liiga intensiivne ja küünal hakkab tahmama. Samuti peab jälgima, et sulanud vaha sees ei leidu tiku või lõigatud tahi jääke, mis on kergesti süttivad.

Igale küünlale paneme käsitsi läbimõõdule sobiva tahi selleks, et garanteerida parima küünla põletamise tulemuse. Mida laiema läbimõõduga küünal, seda jämedam peab olema taht. Kui taht on küünla jaoks liiga jäme, hakkab küünal voolama ja kui liiga peenike, sulab küünal auku.

 – Valige sobiva läbimõõduga küünal

Kui olete nn „lühikese aja põletaja“ siis valige väiksema läbimõõduga küünal, sest kui Te ei anna küünlale aega korralikult servani sulada, põleb küünal auku. Esimene põlemine võiks olla nii pikk, et kogu vaha on pealt kuni servani vedel. Näiteks 7cm diameetriga küünla puhul kulub selleks kuni 5 tundi.

Asetage küünal tulekindlale alusele!

Veenduge, et küünal ei kuku ümber.

 – Küünalt ei tohi jätta järelvalveta

Nii, nagu me lõkke juurest vastutavatena ära ei lähe on ka põlev küünal elav tuli ja seda ei tohi jätta järelvalveta. Eriti veel siis, kui kodus on koduloomad või väikesed lapsed, kes võivad minna tuld uudistama või tekib mänguhoos liikumisega tuuletõmme ja küünlale võib midagi süttivat peale kukkuda.

 – Ära põleta küünalt tuuletõmbuses

ning kardinate või muude kergesti süttivate materjalide läheduses.

 – Küünla kaugus üksteisest peaks olema vähemalt 10 sentimeetrit

Gruppidena asetsevad küünlad on küll dekoratiivsed (esmalt), ent põletades annavad nad külgedelt üksteisele lisakuumust ja hakkavad üksteist sulatama. (vt pilti 2)

 – Auku põlenud küünal

Kui juhtub, et lühiajaliste põletamistega on küünal põlenud sügavale auku, kustutage küünla leek ja lõigake servad lühemaks. Kui küünla servad on liiga kõrged, saab küünal põlemisel liiga vähe hapnikku ja küünal tahmab.

 – Küünal klaasis

Lauaküünal ei ole mõeldud ümbrises põletamiseks. Kui tahad panna lauaküünla klaasist nõu sisse, ei tohi vaas olla liiga kitsas. Kui vaasi seinad on küünlale liiga lähedal, peegeldavad nad kuumust ja küünla vaha sulab laiali. Vali piisavalt lai vaas, sest kui küünal saab põletamiseks liiga vähe hapniku, ta tahmab.

 – Põletades küünalt liiga soojas kohas

näiteks tulekolde või radiaatori läheduses, hakkab küünal sulama ja võib tekkida tuleohtlik olukord. (vt pilti 3)

 – Kaunistus

(3D lilled, paelad, lehed) on valmistatud süttivast materjalist ja see tuleb küünla põletamisel, ohutus kauguses leegist, eemaldada. Dekoratsioon on kinnitatud nööpnõeltega, mille abil saab kaunistuse hõlpsalt eemaldada ja soovi korral allapoole ise ümber sättida. Küünalde pildi maalimiseks kasutame spetsiaalseid vahavärve, mis sulavad küünla põletamisel ühtlaselt koos ülejäänud küünlaga ja selle pärast muretsema ei pea.

Aitäh, et leidsid aega lugemiseks!

Turvalisi ja hubaseid hetki küünlavalgel!