Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Sääskedest ja nende peletamisest

Nende tüütute putukate peletamiseks on pikki põlvkondi kasutatud taimseid tõrjevahendeid, kõige enam lihtsalt muljutud taimi majja riputades, mis on siiani laialt levinud enamus arengumaades.

Kui meil piirdub hammustus sügeleva ülespaistetanud kupuga, siis lõunapool võivad sääsed kanda ka eluohtlikke haiguseid.

Putukad tuvastavad lõhnu. Enamik taimi sisaldab ühendeid, mida nad kasutavad taimi söövate putukate rünnakute ärahoidmiseks. Mitmed neist on tõhusad ka sääskede vastu.

Aroomid blokeerivad sääskede haistmismeele, muutes nendel putukatel raskemaks inimesele toitumiseks maanduda.

Taimsete sääsetõrjevahendite koostisainetena kasutatakse tavaliselt eeterlikke õlisid ja ekstrakte.

Kõige tõhusamad neist on citronella, tüümianiõli, geraniool, piparmündiõli, seedriõli, patšuli ja nelk.

Üks võimalus on istutada enda aeda või terrassile sääski tõrjuvaid taimi nagu tüümian, kassipuu, basiilik, piparmünt. Kuid kuna aroom peaks olema piisavalt intensiivne, soovitame proovida ka küünalt.

Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrje terrassi- ja õueküünlad. Küünaldes on kasutanud Citronella aroomiõli, millel on mõnus tsitruseline aroom ja mis on maailmas enimlevinud aroomiõli sääskede peletamiseks. Valikus teeküünladlauaküünlad siseruumidesse või terrassile ja spetsiaalsed õueküünlad klaasis ja savipotis.

Lisaks küünaldele leiab meie kodulehelt Eesti keraamikute loodud vahvad küünla laternad nagu konn, öökull või suvemajake, mida saab terrassile või aeda riputada. Neisse sobivad sääsetõrje teeküünlaid leiab nii kümne kui kolmekümne kaupa pakis.