Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Meist

Juba üle 20 aasta valatakse Võhma linnas käsitöö küünlaid. Aga kes me oleme, mis on meie lugu ja eesmärk, loe lähemalt siit.

candles

Meie lugu

Kui Šveitsist pärit Peter Wüthrich oli kõigest kaheksane, rippus tema magamistoa seinal 1936. aastal trükitud poster. Sellel seinakaunistusel ilutsesid kõikide toonaste Euroopa riikide sõjalennukid ning nende hulgas laiutas oma terastiibu ka Eestimaa õhusõiduk. Mingil seletamatul põhjusel köitis väikse Peteri pilku kõikide lennukite seast just see sini-must-valge

Aastaid hiljem, kui pisi-Peterist oli viimaks täiskasvanud mees sirgunud, lummas Eestimaa teda ikka veel. Suisa sedavõrd, et Peter tuli, et teda kaua kütkestanud maad oma silmaga näha.

1997.aastal külastas Peter Eestimaad ja soovides Eestimaa majanduse kasvule kaasa aidata, otsis Peter viise kuidas seda teha. Ühe võimalusena otsustas ta Eestis toodetud juustu turustada oma kodumaale. Seda tehes viis hea juhus ta kokku armsa restoranijuhatajaga, kellest aasta hiljem sai tema abikaasa.

1999.aastal asus noorpaar Peter ja Elke Wüthrich Eestisse Võhma linna elama. Samas asuti ka otsima võimalusi ettevõtte loomiseks, mis võimaldaks nii endal kui ka teistel leiba teenida. Tuttavate kaudu loodi kontakt šveitslasest ettevõtjaga. Nii sündiski küünlavabrik ja selle kõrvale Elke eestvedamisel  usaldusühing Sillacards. Usldusühingusse tööle võetud kohalikud ilumeelega naisterahvad hakkasid käsitöökaarte meisterdama. Tänaseks on see välja kasvanud kunstistuudioks, kus valmivad imeilusad maalitud ja 3D kaunistustega pulmadeks ja erinevateks tähtpäevadeks nii eratellimuste järgi kui ettevõtte reklaamkingituseks.

Pereettevõte  on aastatega kasvanud ning kaubamärgi Võhma Valgusevabrik nime all tegutsetakse mitmes valdkonnas. Eesti Valgus OÜ toodab, Gift Line OÜ turustab ja arendab küünlavabriku toodangut ja MTÜ Sinule tegeleb heategevuse ja sotsiaaltööga.

Kõik meie küünlad valmivad käsitööna ja kokku on meid meie tublis tootmis –ja müügitiimis 20 inimest.

Võhma Küünlavabriku hoone ajalugu

Hooneajalugu Sakala 1934

purpose

Meie eesmärk

Võhma Valgusevabriku missioon on luua parim töökeskkond ja elukeskkond Võhmas visiooniga: Ütled “küünal” mõtled Võhma, ütled “Võhma” mõtled küünal, mitte lihakombinaat..

Soovime pakkuda oma klientidele nende igapäevaellu positiivset lisandväärtust läbi kvaliteetsete, kauni välimusega, soovi korral lõhnastatud käsitsi valatud küünalde. Oleme sõnastanud oma hüüdlauseks: „Tuhat tunnet läbi valguse!“

Meie tublis kollektiivis leiavad vajadusel tööd ja leiba ka inimesed, kellel on tavatööturul raske tööd leida. Üritame luua paindlikke töötingimusi ning pingutame iga meeskonnaliikme heaolu eest. Ikka selleks, et töötegemine sujuks ja sobiks igaühele võimalikult hästi.

Käsitööettevõttena on meile oluline, et iga küünalt, mida oleme valanud, oleme ka käes hoidnud ja selle kvaliteeti igas  tootmisprotsessi  etapis hinnanud.  Kohalikud inimesed saavad tööd ja iga küünal valmib lisaväärtusega, milleks on isiklik suhe.

Nii, nagu me ise sõltume sellest, et kliendid eelistaksid  ja toetaksid kohalikku kaupa ja kaubamärki, otsustas ka meie ettevõte, et  odavaid tooraineid  kaugelt maalt sisse ei osta. Nii ongi kõik meie toorained pärit võimalikult lähedalt, Euroopast. See aitab säilitada inimeste töökohti ka Euroopas. Lisaks on see palju looduse ja inimsõbralikum.

Võhma Valgusevabrik hoolib keskkonnast. Meie eesmärk on korraldada tootmist ja igapäevatööd loodussäästlikult selliselt, et nii meie ise kui klient võib Võhmas toodetud küünalt hea südametunnistusega põletada.

Oleme siiralt tänulikud, kui inimesed hindavad meie tegevust ja toetavad meie eesmärke, eelistades just Võhma Valgusevabriku toodangut – vabrikupoes Võhmas, müügipunktides üle Eesti, laatadel ja e-poes. Oleme rõõmsad klientide üle ka Skandinaavias, Baltikumis, Saksamaal ja Šveitsis – see on tunnustus Võhma küünaldele, mida soovime hinnata ja hoida.

Käsitsi ja südamega Võhmast!

Elke ja Peter Wüthrich

Antiikküünlad - suurim värvivalik Eestis

maalitud juubeliküünlad

Maalitud küünlad igaks tähtpäevaks - käsitöö

Värvilised küünlad, käsitöö. Võhma Valgusevabrik.

Lõhnaküünlad - suurim aroomivalik Eestis

stamp