Alates 30€ ostu puhul pakiautomaati saatmine Eesti piires TASUTA!

Looduslik küünlapuru steariinvaha küünalde meisterdamiseks

Puruküünal klaasides

Uuele hooajale vastu minnes esitleme uhkusega oma klientide rõõmuks uut toodet – taimne KÜÜNLAPURU!
Toode on valmistatud puhtast Vahemere ääres kasvatatud oliiviõlist.

Eelistame keskkonnasõbralikke lahendusi ja meie küünlapuru peaks kõiki küünla- ja loodusesõpru rõõmustama. Steariinvaha on väga heade põletamisomadustega: ei tahma, kaunis leek ja pikk põlemisaeg. Lisaks on vaha biolagunev, lõhnatu ja vegan.

Steariini saab valmistada taimsest või loomsest toorainest. Taimsetest on enamlevinud palmiõlist valmistatud steariin, mille kasvatamiseks loodusele tehtav kahju aga meie maailmavaatega ei sobi ja seega üllatab turg meeldivalt oliiviõliga! Arvestades, et tooraine tuleb Euroopast, lühendab see tunduvalt ka transporditeed.

Aga kuidas kasutada? Väga lihtne ja mugav! Eriti kui teed oma küünalt lastega või muidu pelgad tulega mängimist.
Vahapurust küünla valmistamiseks saad kasutada kodus leiduvaid mittesüttivast materialist põnevaid küünlaümbrised (kuumakindel klaas, teetass, kasutatud küünlaümbris jne).
Ja siis valik, milline küünlapõletaja Sa oled:

• Kui sulle meeldib küünalt järjest pikalt lõpuni ära põletada, siis on hea kasutada jalaga küünlatahti, sest taht ei kuku pikali ka siis, kui lõpusirgele on jäänud vähe puru alles. Selleks puista valitud, tulekindla anuma põhja pisut puru ja aseta selle keskele taht. Täida anum nii kõrgele täis nagu ise soovid ja küünal ongi valmis. Vajadusel lõika taht lühemaks.

• Kui oled harjunud küünalt lühiajaliselt põletama ja sulle meeldiks seda pidevat uuendada, siis sobib kasutada jalata tahti. Vali sobilik anum, puista vaha sisse ja pista vaha sisse keskele taht (vastavalt anuma läbimõõdule kasuta kas ühte või mitut tahti korraga). Enne küünla uuendamist ja taas süütamist eemalda vanad tahijupid, lisa sobiv kogus küünlapuru ja uus taht. Kõvad küünlajäägid võib tükkideks purustada ja uuesti kasutada.

Meie vahapuru sobib suurepäraselt ka veevannis sulatamiseks ning soovi korral saab sel juhul lisada aroomiõli ja/või värvi. Selleks loe meie blogist eraldi küünlavalmistamise õpetust

Nii lihtne ongi – puista ja valmis! 😊

Küünlapuru meie epoest leiad siit

Mõnusat meisterdamist!