Alates 30€ ostu puhul Smartposti või Omniva saatmine Eesti piires TASUTA!
story

MEIE KÜÜNLAD

Iga küünal on meie jaoks eriline ja valmib käsitööna.
Lauaküünalde põhiretsept pärineb Šveitsist ja on pikkade katsetamiste tulemusena sündinud 40 aastat tagasi. Sellest müstilisest mikstuurist saavadki ühes hoole ja armastusega unikaalsed käsitsi valmistatud küünlad alates teeküünaldest kuni meetri kõrguste sammasküünaldeni. Märksõnadeks on kaunis helbeline marmorjas struktuur, pikk ühtlane põlemisaeg ja mõnusad aroomid, mis kestavad ja on tuntavad ka siis kui küünalt ei põleta.
Kunstistuudios valmivad meie andekate kunstnike käe läbi maalitud ja 3D kaunistustega pulmaküünlad, ettevõtte reklaamküünlad ja lai valik disainküünlaid erinevateks tähtpäevadeks.

Tootearendusena leiab meie küünlavalikust taimse ja mineraalvahasegudest ja rapsivahast küünlad klaasides, erinevates põnevates anumates. Aastaringselt tegeleme tootmise- ja tootearendusega selleks, et kliendil oleks lai ja huvitav valik küünlaid arvestades kõiki võimalikke erisoove ja hetketrende. Kõige selle juures on meie eesmärk kasutada ainult parimaid materjale Euroopast, mis oleksid keskkonnasõbralikud, võimalikult looduslähedased, ümbrised taaskasutatavad ja ei omaks loomset päritolu jne. Aroomivalikus on meil enam kui 80 aroomi, mis sünnivad koostöös Prantsusmaa parfüümitootjatega ja vastavad seega kõik Rahvusvahelise Parfümeeria Assotsiatsiooni standarditele. Tootevalikusse jõuavad ainult need aroomid, mis on testitud ja sobivad küünalde tootmiseks, ei kahjusta hingamisteid ja garanteerivad kvaliteetse põletamise. See, kes kannatab allergia all, leiab küünlalt vajaliku info ja saab valida enda jaoks sobiva toote, mille mõnusa aroomi üle rõõmu tunda.
Mõnusaid hetki küünlavalgel!

candles

meie lugu

Kui Šveitsist pärit Peter Wüthrich oli kõigest kaheksane, rippus tema magamistoa seinal 1936. aastal trükitud poster. Sellel seinakaunistusel ilutsesid kõikide toonaste Euroopa riikide sõjalennukid ning nende hulgas laiutas oma terastiibu ka Eestimaa õhusõiduk. Mingil seletamatul põhjusel köitis väikse Peteri pilku kõikide lennukite seast just see sini-must-valge

Aastaid hiljem, kui pisi-Peterist oli viimaks täiskasvanud mees sirgunud, lummas Eestimaa teda ikka veel. Suisa sedavõrd, et Peter tuli, et teda kaua kütkestanud maad oma silmaga näha.

1997.aastal külastas Peter Eestimaad ja soovides Eestimaa majanduse kasvule kaasa aidata, otsis Peter viise kuidas seda teha. Ühe võimalusena otsustas ta Eestis toodetud juustu turustada oma kodumaale. Seda tehes viis hea juhus ta kokku armsa restoranijuhatajaga, kellest aasta hiljem sai tema abikaasa.

1999.aastal asus noorpaar Peter ja Elke Wüthrich Eestisse Võhma linna elama. Samas asuti ka otsima võimalusi ettevõtte loomiseks, mis võimaldaks nii endal kui ka teistel leiba teenida. Tuttavate kaudu loodi kontakt šveitslasest ettevõtjaga. Nii sündiski küünlavabrik ja selle kõrvale Elke eestvedamisel  usaldusühing Sillacards. Usldusühingusse tööle võetud kohalikud ilumeelega naisterahvad hakkasid käsitöökaarte meisterdama. Tänaseks on see välja kasvanud kunstistuudioks, kus valmivad imeilusad maalitud ja 3D kaunistustega tähtpäevaküünlad ja käsitöökaardid.

Pereettevõte  on aastatega kasvanud ning kaubamärgi Võhma Valgusevabrik nime all tegutsetakse mitmes valdkonnas. Eesti Valgus OÜ toodab, Gift Line OÜ turustab ja arendab küünlavabriku toodangut ja MTÜ Sinule tegeleb heategevuse ja sotsiaaltööga.

Kõik meie küünlad valmivad käsitööna ja kokku on meid meie tublis tootmis –ja müügitiimis 18 inimest.

Võhma Küünlavabriku hoone ajalugu

Hooneajalugu Sakala 1934

purpose

MEIE EESMÄRK

Käsitsi ja südamega Võhmast!

Meie lugu tõi meid Võhmasse. Siia rajasime oma kodu ja ettevõtte, mis pakuks töökohti, kuid oleks ka väikelinnale turundusmärk.  Kui ütled “küünal” –  mõtled Võhma,  kui ütled “Võhma”  –  mõtled küünal ja mitte lihakombinaat…

Tänases Eestis kutsutakse meie missiooni  sotsiaalseks ettevõtluseks. Meie jaoks tähendab see,  väikeses maakohas Võhmas, luua paremat töö-  ja elukeskkonda.

Meie tublis kollektiivis leiavad vajadusel tööd ja leiba ka inimesed, kellel on tavatööturul raske tööd leida. Üritame luua paindlikke töötingimusi ning pingutame iga meeskonnaliikme heaolu eest. Ikka selleks, et töötegemine sujuks ja sobiks igaühele võimalikult hästi. Meie jaoks on inimesed kõige tähtsamad.

Käsitööettevõttena on meile oluline, et iga küünalt, mida oleme valanud, oleme ka käes hoidnud ja selle kvaliteeti igas  tootmisprotsessi  etapis hinnanud.  Kohalikud inimesed saavad tööd ja iga küünal valmib lisaväärtusega, milleks on isiklik suhe.

Nii, nagu me ise sõltume sellest, et kliendid eelistaksid  ja toetaksid kohalikku kaupa ja kaubamärki, otsustas ka meie ettevõte, et  odavaid tooraineid  kaugelt maalt sisse ei osta. Nii ongi kõik meie toorained pärit Euroopast. See aitab säilitada inimeste töökohti ka Euroopas. Lisaks on see palju looduse ja inimsõbralikum.

Oleme siiralt tänulikud, kui inimesed hindavad meie tegevust ja toetavad meie eesmärke, eelistades just Võhma Valgusevabriku toodangut – vabrikupoes Võhmas, müügipunktides üle Eesti, laatadel ja e-poes. Oleme rõõmsad ka klientide üle Skandinaavias, Baltikumis, Saksamaal ja Šveitsis – see on tunnustus Võhma küünalde kvaliteedile ka suuremalt.

Elke ja Peter Wüthrich

stamp